آرایش گلبهی یکی از آرایش های بسیار جذاب و زیبا برای خانم ها در فصل بهار است که با رنگ هلویی ترکیب جذابی خواهد داشت.

رنگ گلبهی یکی از رنگ های بسیار ملایم و پرطرفدار برای ارایش های فصل بهار است. این رنگ نیاز به ترکیبات رنگی خاصی ندارد و تنها با رعایت چند نکته می توان از آن آرایش زیبایی خلق کرد. در این مطلب راغهنمای گام به گام آرایش گلبهی را به شما آموزش می دهیم:
قدم اول – کشیدن ابروها و پر کردن آن ها
قبل از کشیدن ابروها، کرم پودر و کانسیلر را به صورت خود بزنید، سپس از یک سایه ابرو استفاده کرده و ابروها را بکشید و با کمک ژل یا ریمل ابرو به آن رنگ و حالت بهتری بدهید.
قدم دوم – زدن سایه چشم
برای اینکه آرایش صورت خاص و جذابی داشته باشید، آرایش چشم را باید در اولویت قرار داد. به همین دلیل حتما پرایمر چشم را اول از همه روی پلک ها زده و سپس یک سایه ی هلویی بردارید و روی خط پلک و زیر پلک پایین بزنید. آرایش گلبهی که به شما آموزش می دهیم استایلی اسموکی و جذاب دارد، به همین دلیل باید بیشتر از همه روی خط پلک تمرکز کنید. یک رنگ تیره تر بردارید و روی خط پلک و زیر پلک پایین بزنید. برای این که چشم ها درخشش بیشتری داشته باشند، اندکی صورتی شیمری بردارید و به کل پلک بزنید. فقط مراقب باشید رنگ صورتی انتخاب کنید که رنگ هلویی به رنگ دیگری تبدیل نشود.
قدم سوم – کشیدن سایه چشم دودی
حال با یک سایه چشم قهوه ای روشن به گوشه خارجی چشم به صورت هفتی شکل بکشید. سپس به خوبی با خط پلک ترکیب کنید. حالا یک رنگ قهوه ای کمی تیره تر (یا قهوه ای – پرتقالی) بردارید و روی گوشه خارجی چشم به شکل هفت بکشید و آن را روی خط پلک بیاورید، این کار باعث به وجود آمدن حالت اسموکی چشم ها خواهد شد.
قدم چهارم – هایلایتینگ چشم ها
کمی سایه چشم کرمی براق را به گوشه ی داخلی چشم ها و استخوان زیر ابرو بزنید.
قدم پنجم – کشیدن خط چشم
برای اینکه آرایش صورت غلیظ تر و جذاب تری داشته باشید، کمی صورتی روشن شاین دار را روی پلک پایین بزنید و سپس با مداد چشم قهوه ای، خط چشم دنباله دار بکشید. بعد مژه مصنوعی زده و روی آن را ریمل بزنید. آخرین مرحله آرایش چشم را نیز با تایت لاینینگ (پر کردن خط زیر مژه پلک بالا) به اتمام برسانید.
قدم ششم – زدن برنزر، رژگونه و کانتور
حال باید کمی پودر برنزر به استخوان گونه و دور پیشانی بزنید، سپس کمی رنگ مخصوص کانتور را به زیر استخوان گونه بزنید و به ملایمت و به صورت کامل محو کنید. سپس اندکی رژگونه هلویی روشن را به سیب گونه بزنید تا کل آرایش صورت شما درخشان و جذاب شود. در نهایت هم هایلایتر را  بالای استخوان گونه بزنید.
قدم هفتم – زدن رژ لب هلویی
ابتدا با یک خط لب هلویی (نود یا صورتی روشن) لب ها را بکشید تا پرتر نشان داده شوند، در نهایت هم برق لب یا رژ لب مایع هلویی را روی آن بزنید.