جوش شیرین یکی از مواد مؤثر برای پاک کردن رنگ مو است که بسیاری از خانم ها از آن در آرایشگاه زنانه و یا منزل استفاده می کنند.

بسیاری ما با خواص جوش شیرین آشنا هستیم و می دانیم که از این ماده می‌ توان برای روشن کردن پوست و مو استفاده کرد، اما در این مطلب سعی داریم با خاصیت دیگر آن برای پاک کردن رنگ مو هم آشنا شویم. بسیاری از خانم ها از جوش شیرین برای پاک کردن رنگ موهای خود استفاده می کنند. 
مواد مورد نیاز برای پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین
- جوش شیرین: یک قاشق غذاخوری
- شامپو ضد شوره
- نرم کننده مو
- کاسه پلاستیکی
- قاشق
مراحل پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین
- مرحله اول: برای شروع باید موها را با یک شامپوی ضد شوره شستشو دهید. این شامپوها معمولا قوی هستند و می‌ توانند در پاک کردن رنگ مو به شما بسیار کمک کنند.
- مرحله دوم: در یک کاسه پلاستیکی، جوش شیرین و یک قاشق غذاخوری شامپوی ضد شوره بریزید و با یک قاشق، این دو را با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید.
- مرحله سوم: مخلوط جوش شیرین و شامپو ضد شوره را روی موها زده و به خوبی موها را با آن 5 تا 10 دقیقه ماساژ دهید. (اگر موهای شما بلند است، میزان مواد مورد نیاز را افزایش دهید).
- مرحله چهارم: موها را شسته و بعد به مدت 15 دقیقه به آن‌ ها نرم کننده بزنید تا موها خشک نشوند و بعد از 15 دقیقه، موها را دوباره آبکشی کنید.
   این روش به شما در پاک کردن رنگ مو کمک زیادی می‌کند و به سرعت آن می افزاید. اما اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید از جوش شیرین استفاده کنید، می‌توانید برای پاک کردن رنگ مو از روش‌های دیگر هم استفاده کنید.