خانم هایی که صورت گرد دارند می توانند با استفاده از تکنیک های کانتورینگ چهره خود را استخوانی و کشیده نشان دهند تا جذابیت آن ها بیشتر شود. صورت های زاویه دار و استخوانی که در بسیاری از مجلات و عکس های تبلیغاتی دیده می شوند معمولا با استفاده از هنر کانتورینگ و آرایش حرفه ای ایجاد شده اند و به طور معمول تمام افراد این مدل صورت را به طور طبیعی ندارند! کانتورنیگ صورت یکی از مهارت های تخصصی در زمینه آرایش صورت است. البته این تکنیک خیلی سخت نیست، تنها کاری باید انجام دهید این است که که آموزش های مرحله به مرحله متناسب با حالت صورت خود را با دقت ببینید و بعد، از این آموزش ها برای کانتورینگ صورت خود استفاده کنید. اگه حالت صورت گرد دارید در این مطلب  مرحله به مرحله کانتورینگ صورت گرد را به شما آموزش خواهیم داد! 
- مرحله اول: تشخیص درست حالت چهره
   در مرحله اول باید به خوبی حالت چهره را مورد بررسی قرار دهید و با دقت قسمت هایی از صورت را که قرار است  زاویه دار شده و برجسته تر دیده شوند را مشخص کنید. مرحله کانتورینگ صورت بعد از زیرسازی پوست انجام می شود. پس ابتدا زیر سازی مناسبی با استفاده از پرایمر، کانسیلر و کرم پودر داشته باشید و بعد مراحل زیر را برای کانتورینگ صورت انجام دهید.
- مرحله دوم: هایلایت کردن صورت
   در این مرحله باید قسمت های مختلف صورت را هایلایت کنید. این کار با استفاده از هایلایتر و یا روشن ترین رنگ در پالت کانتورینگ انجام می شود.
استخوان گونه: با استفاده از قلم 104# مقداری از روشن ترین رنگ پالت کانتورینگ بالای استخوان گونه بزنید.
ابروها: از هایلایتر بالا و روی استخوان ابرو بزنید و سپس آن را با قلم 174# ترکیب - بِلِند (Blend) کنید.
پلک ها: روشن ترین رنگ پالت کانتورینگ با استفاده از قلم 174# محصول را به کل پلک و گوشه داخلی چشم ها بزنید.
پل بینی: با استقاده از همان قلم مقداری هایلایتر روی پل بینی بزنید.
مرکز لب بالا: برای اینکه صورت و پوست درخشش طبیعی داشته باشد بهتر است مقداری از هایلایتر را با چرخاندن قلم 174# فقط روی قسمت مرکز لب بالا بزنید. 
- مرحله سوم: کانتور کردن پوست - زاویه دار کردن صورت
استخوان گونه ها: با استفاده از قلم 104# تیره ترین رنگ پالت کانتورینگ را بالای استخوان گونه تا نزدیکی ابرو بزنید. برای اینکه صورت زاویه دار دیده شود و کمی از حالت گرد بودن چهره کم شود باید مقداری از این رنگ را هم روی استخوان فک و پایین گونه بزنید.
استخوان ابرو: برای کامل تر شدن مراحل کانتورینگ صورت گرد، مقداری از تیره ترین رنگ پالت کانتورینگ را روی استخوان ابرو که دقیقا زیر قوس ابرو است، بزنید.
مرکز لب: برای اینکه حالت لب ها بهتر دیده شود باید مقداری از این محصول را هم روی مرکز لب بزنید!
بعد از اینکه تمام قسمت های مشخص شده را به خوبی کانتور کردید باید با استفاده از اسفنج یا براش آرایشی این رنگ ها را ترکیب کنید تا حالت طبیعی فوق العاده ای برای پوست ایجاد کند.
- مرحله چهارم: رنگ دادن به صورت
   در این مرحله باید با استفاده از قسمت رنگی پالت کانتورینگ صورت، مقداری رنگ برای چهره ایجاد کنید. این رنگ معمولا به شکل رژگونه روی پوست اعمال می شود. با استفاده از براش مخصوص رژگونه، مقداری از قسمت هلویی رنگ پالت کانتورینگ برداشته و آن را از قسمت وسط گوش و جایی که موها رشد کرده اند به صورت زاویه دار به سمت سیب گونه ها بکشید. رژگونه زدن بالای قسمتی که قبلا کانتور شده بود موجب می شود تا صورت کشیده تر دیده شود و کمی از حالت گرد بودن صورت و گونه ها کم شود.
- مرحله نهایی: تثبیت کردن کانتورینگ صورت
   در این مرحله بهتر است که مقداری پودر تثبیت کننده آرایش روی پوست بزنید تا کانتورینگ صورت به بهترین شکل ممکن روی پوست باقی بماند. در نهایت با استفاده از ریمل، خط چشم، آرایش ابرو مناسب و رژلب خوش رنگ آرایش صورت خود را تکمیل و زیباتر کنید!