خانم هایی که پوست چرب دارند همیشه برای ماندگار کردن آرایش بر روی پوست خود دچار مشکل هستند و تمایل دارند با روش های مختلف آرایش را ماندگارتر کنند.

 پوست های چرب معمولا سازگاری خوبی با مواد آرایشی ندارند و به طور کلی برای آرایش کردن مناسب و خوب نیستند! اگر شما پوست چرب دارید باید روند آرایشی خود را کمی تغییر دهید و با استفاده از توصیه های آرایشی مخصوص پوست های چرب، آرایشی بهتر و ماندگارتر داشته باشید. در ادامه نکاتی را برای ماندگاری آرایش بر روی پوست چرب به شما آموزش می دهیم.
- برای شروع آرایش از پرایمر استفاده کنید!
   اگر پوست چرب دارید حتما یک پرایمر خوب در کیف لوازم آرایش خود داشته باشید و قبل از شروع آرایش، روی پوست پرایمر بزنید. پرایمر به شما کمک می کند تا یک پایه عالی برای آرایش کردن داشته باشید و آرایش شما مدت زمان طولانی روی پوست باقی بماند و تغییری در آن ایجاد نگردد. توصیه می ما این است از دو پرایمر مختلف برای چشم ها و پوست خود استفاده نمایید.
- از لوازم آرایشی معدنی (mineral) و بدون چربی استفاده کنید!
   اگر قصد دارید آرایشی سنگین روی پوست چرب داشته باشید بهتر است از لوازم آرایشی معدنی استفاده نمایید. سعی کنید محصولات آرایشی خود را از انواع بدون چربی انتخاب کنید. اگر محصولات آرایشی که انتخاب می کنید حاوی zinc oxide و titanium oxide باشند گزینه بهتری برای شما هستند زیرا این محصولات حاوی ترکیبات ضدآفتاب بوده و می توانند از پوست در برابر نور خورشید نیز محافظت کنند. استفاده از محصولات و لوازم آرایشی معدنی دارای دو مزیت است: 1. نیازی به استفاده از کرم ضدآفتاب ندارند. 2. این محصولات هیچ گونه تاثیرات جانبی بر روی پوست چرب نخواهند داشت.
- از پودرهای آرایشی استفاده کنید!
   پودرهای آرایشی (پنکک یا پودر تثبیت کننده آرایش) یکی از گزینه های عالی برای ماندگار کردن آرایش در پوست های چرب هستند. مهم نیست چه مقدار آرایش بر روی چهره خود دارید؛ توصیه می شود در انتها مقداری پودر آرایشی روی تمام قسمت های پوست و یا تنها بر روی چانه، پیشانی و گونه ها بزنید. اینن پودرهای آرایشی نقش بسیار موثری در ماندگار کردن آرایش پوست های چرب دارند.
- کانسیلر
   برای پنهان کردن لکه های تیره روی پوست و یا پوشاندن جای جوش بهتر است از یک کانسیلر بدون چربی استفاده کنید تا در نهایت رنگ پوست بعد از آرایش یکدست و زیبا شود. توصیه می شود از کانسیلرهای بدون چربی (oil free) که حالت مدادی شکل دارند استفاده نمایید و از مصرف کانسیلرهای مایع و روغنی خودداری کنید!
- از کاغذهای خشک کن (blotting paper) استفاده کنید!
   توصیه آخر این که همیشه در کیف خود کاغذهای خشک کن مخصوص برای جذب چربی پوست داشته باشید و در مواقعی که احساس می کنید پوست  بیش از حد چرب شده است آن را روی قسمت های چرب شده پوست قرار دهید. به همین سادگی چربی اضافی از روی پ.ست از بین رفته و آرایش صورت نیز تغییری نخواهد کرد. برای این کار می توانید از دستمال کاغذی باکیفیت نیز استفاده کنید.