یکی آرایشگاه حرفه ای باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد تا مشتری در محیط آرایشگاه با آرامش خاطر به انجام خدمات زیبایی خود بپردازد.

 امروزه سالن های زیبایی بسیاری در تمام دنیا وجود دارد که متناسب با تخصص خود و نیاز مشتریان خدمات آرایشی و بهداشتی مختلفی را ارائه می دهند. همانطور که می دانید در سال های اخیر فعالیت سالن های زیبایی و آرایشگاه ها تنها مختص به خدمات مربوط به آرایش صورت و مو نیست بلکه خدمات گسترده تری را نیز به مشتریان ارائه می دهند. بنابراین اگر می خواهید از بهترین خدمات بهداشتی و آرایشی برای حفظ زیبایی و سلامت پوست، مو، ناخن و بدن خود استفاده نمایید، بهتر است از بهترین سالن های زیبایی که از همه نظر تایید شده هستند استفاده کنید. به این منظور ابتدا باید یک پیش زمینه در رابطه با ویژگی های سالن های زیبایی داشته باشید و سپس متناسب با این ویژگی ها و خدماتی که ارائه می شود بهترین سالن زیبایی را برای خود انتخاب کنید. سوال مهم این است که یک سالن زیبایی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
- بهترین سالن زیبایی و آرایشگاه باید خدمات عالی، متنوع و تخصصی داشته باشد!
   اگر قصد دارید به یک سالن زیبایی که تمام خدمات مربوط به زیبایی پوست، مو، ناخن و ... را ارائه می دهند مراجعه کنید باید مطمئن شوید که تمام این خدمات به بهترین شکل ممکن و با استفاده از پرسنل متخصص به مشتریان ارائه می گردد. شما می خواهید در مقابل خدماتی که دریافت می کنید پول پرداخت کنید و در مقابل این هزینه باید خدماتی عالی و تخصصی را دریافت کنید. بهترین پیشنهاد این است که ابتدا تمام خدمات مورد نیاز خود را با مسول سالن زیبایی مطرح کرده و سپس کیفیت و نوع کار آن ها را در هر زمینه مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.
   برای مثال اگر یک سالن زیبایی تمام خدمات مربوط به مراقبت از مو، کوتاهی مو، حالت دادن به موها، آرایش صورت، مراقبت از پوست، اپیلاسیون، پدیکور، مانیکور و ...را به مشتریان ارائه می دهد باید برای تمام این موارد از پرسنل تخصصی و کارآزموده استفاده کند. بعد از ارزیابی و مشاهده نمونه کارهای مختلف در یک سالن زیبایی می توانید تصمیم نهایی خود را بگیرید.
- بهترین سالن های زیبایی ساعت کار قابل اعتماد دارند!
   امروزه سالن های زیبایی این امکان را به مشتریان خود می دهند تا با رزرو وقت بهترین زمان را برای استفاده از خدمات زیبایی سالن های زیبایی انتخاب نمایند. مهم ترین نکته در این زمینه این است که سالن زیبایی در رابطه با وقت دادن انعطاف پذیر باشد و از ساعت شروع و پایان فعالیت های سالن زیبایی مطلع باشید تا بتوانید متناسب با برنامه های کاری خود بهترین زمان را برای مراجعه به سالن زیبایی انتخاب کنید. معمولا بهترین سالن  زیبایی برای وقت مشتریان خود ارزش قائل است و در زمان تعیین شده خدمات مورد نیاز مشتریان را ارائه می دهند. 
- بهترین سالن های زیبایی از تجهیزات زیبایی مدرن و محصولات با کیفیت استفاده می کنند!
   سالن های زیبایی باید همواره یک گام از مشتریان خود جلوتر باشند و با استفاده از تجهیزات جدید و مدرن خدمات خوبی را به مشتریان خود ارائه دهند. هرچه تجهیزات و محصولات مورد استفاده در یک سالن زیبایی از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشد و این تجهیزات و محصولات توسط افراد متخصص مورد استفاده قرار گیرد رضایتمندی بیشتری را برای مشتریان ایجاد خواهد کرد.
- یک سالن زیبایی و آرایشگاه عالی دارای محیطی آرامش بخش و تمیز است!
   تمیز بودن محیط سالن های زیبایی نقش بسیار مهمی در ترغیب مشتریان برای استفاده از خدمات آن سالن زیبایی دارد. هرچه محیط سالن زیبایی آرام تر، زیباتر، تمیزتر و ... باشد نشان دهنده مدیریت بسیار خوب و حرفه ای آن مجموعه است و به طور کلی نشان دهنده حرفه ای بودن آن سالن زیبایی نیز خواهد بود. استفاده از آیینه هایی با طراحی شیک و خاص، موسیقی ملایم، اتاق انتظار با فضای مناسب و زیبا، قفسه های مرتب و تمیز، لباس فرم یکدست و تمیز برای کارکنان و ... همگی می توانند در انتخاب افراد مراجعه کننده به سالن زیبایی تاثیرگذار باشند.
- بهترین سالن های زیبایی دارای فضای مجزا برای هر فعالیت هستند!
داشتن فضای مجزا برای انجام هر خدمات آرایشی یکی دیگر از مزیت های سالن های زیبایی خوب و عالی است. با این کار علاوه بر اینکه نظم و سازماندهی بسیار بهتر و دقیق تر خواهد بود مشتریان نیز احساس آرامش بیشتری خواهند داشت.