بسیاری از خانم های جوانی که وارد دهه سی زندگی خود می شوند باید دقت زیادی برای حفظ زیبایی و شادابی پوست و چهره خود داشته باشند.

 اگر در آستانه سن سی سالگی قرار دارید و حس پیری دارید، باید بدانید که ریحانا(ریانا Rihanna) متولد 20 فوریه 1988 است و 30 سال سن دارد و یکی از جذاب ترین و فعال ترین خانم های دنیا می باشد. برای اینکه شما هم بتوانید آرایش صورت بی نقص و خوبی داشته باشید و از شر خطوط و حلقه های سیاه زیر چشم خلاص شوید، توصیه می کنیم ترفندهای آرایشی زیر را مطالعه کنید. 
- استفاده از کاغذهای جذب کننده چربی به جای پودر
   اگر با اولین چرب شدن قسمت T صورت خود قصد استفاده از پودر را دارید، بهتر است که دست نگه دارید، به جای لایه لایه کردن آرایش صورت که می تواند خطوط را بدشکل نشان دهد. به همین دلیل بهتر است از کاغذ و دستمال های جذب کننده چربی استفاده کنید.
- استفاده هوشمندانه از هایلایتر
   توصیه می کنیم که از هایلایتر – به خصوص پودری – فقط در استخوان بالای گونه و گیجگاه استفاده کنید و به جای زدن به گوشه ی داخلی چشم، در زیر کرم پودر از آن استفاده نمایید تا به پوست شما درخشش جذاب تر و طبیعی تری دهد و همچنین خطوط صورت را نیز محو نماید. از هایلایتر در استخوان زیر ابرو استفاده کنید تا موجب لیفت ابروها شود و صورت بازتر و کشیده تر به نظر برسد.
- کانسیلر زدن در کنار بینی و لب
   خطوطی که از بینی به سمت گوشه های لب تمایل دارند– خطوط خنده – در بیشتر انواع پوست با افزایش سن تیره تر و واضح تر می شوند، پس توصیه می کنیم کمی کانسیلر را همیشه در این نواحی بزنید. 
- استفاده از کانسیلر شاین دار به جای مات
   وقتی که نوبت به استفاده از کانسیلر می رسد، به جای کانسیلرهای مات و کدر، از کانسیلرهایی استفاده کنید که انعکاس دهنده نور باشند، این مدل لوازم آرایش تیرگی را به خوبی کمرنگ خواهند کرد. همچنین فراموش نکنید که کانسیلر را زیر چشم و به خصوص زیر گوشه ی داخلی چشم بزنید چون با افزایش سن تیرگی بیشتری ایجاد می شود.
- قسمت های ناموزون و زاویه دار را گرد کنید.
با افزایش سن صورت حالت زاویه دار نسبتا ناموزونی به خود می گیرد، به همین دلیل بهتر است که با آرایش کمی آن را گرد کنید: رژگونه را به صورت گرد بزنید و یا خط لب را کمی ملایم و گرد بکشید.
- مراقبت از پوست مناسب
   از روش های روتین مراقبت از پوست مناسب با جنس و نوع پوست خود نه فقط در شب بلکه در تمام طول روز استفاده کنید. دقت کنید که پوست همیشه آبرسانی شده و مرطوب باشد. 
- از تناژ رنگی گرم تر استفاده کنید.
   به صورت عمومی با افزایش سن پوست کدر و مات می شود، بنابراین اضافه کردن کمی رنگ های گرم به سالم و شاداب نشان دادن پوست بسیار کمک خواهد کرد.