برای اینکه آرایشی طبیعی و زیبا داشته باشید باید قوانین آرایش صورت را به صورت کامل بدانید تا بتوانید آرایشی طبیعی و درست داشته باشید.

آرایش صورت دارای قوانین و قواعد خاص خود است که باید این قوانین را بدانید و رعایت کنید تا بتوانید آرایشی زیبا و اصولی داشته باشید. در ادامه راهنمای کامل آرایش صورت را به شما آموزش می دهیم تا در عین زیبایی و جذابیت چهره ای طبیعی و شیک داشته باشید. 
- قدم اول در آرایش صورت– آماده سازی پوست
   با یک پوست تمیز و سالم شروع کنید. مطمئن شوید که پوست شما تمیز و مرطوب است تا آرایش به خوبی روی آن بنشیند. سپس پرایمر را با انگشتان خود به خوبی روی صورت پخش کنید تا آرایش صورت تا آخر شب به خوبی باقی بماند. 
- قدم دوم در آرایش صورت – استفاده از براش فیبری
   حال با استفاده از یک براش فیبری کرم پودر را به همه جای پوست بزنید، فراموش نکنید که روی گردن را نیز کامل پوشش دهید.
- قدم سوم در آرایش صورت – زدن کانسیلر
   حال زیر چشم را با کانسیلر به صورت مثلثی پوشش دهید. این تکنیک را هیچوقت فراموش نکنید زیرا طبیعی ترین حالت آرایشی را به صورت می دهد. صورت را خیلی تازه می کند و چشم را مرکز توجه قرار می دهد.
- قدم چهارم در آرایش صورت – زدن هایلایتر
   حالا وقت این است که هایلایتر را بردارید و کمی از آن را بالای استخوان گونه، بالای لب، روی چانه و روی قوس بینی بزنید، بعد با کانتور اطراف بینی و زیر استخوان گونه را به خوبی Blend (ترکیب) کنید.
- قدم پنجم در آرایش صورت – زدن رژگونه
   حال با استفاده از یک رژگونه که با رنگ پوست شما هماهنگی دارد روی سیب گونه به سمت گیجگاه را رژگونه بزنید.
- قدم ششم در آرایش صورت – سایه چشم زدن و آرایش چشم
   با یک سایه چشم شیمری روی پلک بالا و خط پلک پایین سایه بزنید. سپس از یک سایه چشم قهوه ای استفاده کنید و روی خط پلک را بکشید و به سمت بالا ترکیب کنید. حالا داخل ابرو رو با مداد ابرو یا سایه ابرو پر کنید و کمی ریمل به چشم ها بزنید.
- قدم هفتم در آرایش صورت – رژ لب زدن
   از یک رژ لب صورتی رزی و روشن استفاده کنید، می توانید از یک خط لب که یک یا دو درجه از رنگ پوست لب تیره تر است، استفاده کنید و بعد یک رژ لب نود روی آن بکشید.