خانم هایی که پوست خشک دارند باید با توجه به نوع پوست خود از پرایمر و مواد آرایشی رطوبت رسان استفاده کنند تا آرایشی جذاب داشته باشند.

  آرایش کردن پوست خشک کار ساده ای نیست و درست زمانی که فکر می کنید میکاپ صورت کاملا صاف و ابریشمی دارید، به آینه نگاه می کنید و می بینید که اصلا اینطور نیست. برای اینکه بتوانید پوست خشک را به خوبی آرایش کنید باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید تا آرایشی زیبا و جذاب داشته باشید. همه چیز به آماده سازی پوست باز می گردد، به همین دلیل مراحل زیر را قدم به قدم اجرا کنید:
- استفاده از یک کلینزر کرمی
   برای شروع روتین آرایش صورت با پوست خشک، ابتدا از یک کلینزر کرمی که حاوی دانه های اسکراب کننده است استفاده نمایید، این پاک کننده تمام سلول های مرده سطح پوست را شسته و زمینه برای آرایش را راحت تر می سازد.
- استفاده از یک سرم آبرسان جذب شونده سریع
   از یک سرم یا روغن جذب شونده سریع به جای مرطوب کننده استفاده کنید، این محصولات به سرعت به پوست نفوذ کرده و باعث آبرسانی سریع می شوند. هدف اصلی این است که پوست مانند مخمل بدرخشد نه اینکه مانند کاغذ سمباده زبر و خشن باشد.
- استفاده از پرایمر
   یکی از ضروری ترین مراحل آرایش صورت با پوست خشک، استفاده از پرایمر است. بافت کرمی آن صورت را مرطوب نگاه داشته و مانند یک محو کننده عمل خواهد کرد – به این صورت صورت که منافذ پوست را به حداقل می رساند و نازیبایی ها را محو می کند. صورتی که با پرایمر مناسب زیرسازی شده باشد بسیار بی نقص و صاف به نظر می رسد.
- استفاده از فرمولاسیون صحیح
   پوست های خشک به تغذیه مناسب نیاز دارند که توسط مایع یا لوازم آرایش سبک و کرمی تامین می گردد که مانع از ورقه ورقه شدن پوست می شوند. سپس از یک اسفنج آرایشی مرطوب باید استفاده کنید تا به آن حالت خیس و درخشان دهد. برای رژگونه زدن نیز باید از همین ترفند استفاده نمایید. از یک رژگونه کرمی یا مایع ساتنی به جای پودر استفاده کنید.
- نبایدها در آرایش صورت با پوست خشک
1. برای زدن لوازم آرایش از انگشت استفاده نکنید، چون بیشتر رطوبت مورد نیاز پوست را به خود می گیرد.
2. از پودرها اصلا استفاده نکنید، مگر اینکه بخواهید در قسمت T شکل صورت بزنید که باید خیلی کم باشد. دقت کنید که چربی زیاد هم به معنای رطوبت رسانی به پوست نیست.
3. از فرمولاسیون های ضدآب استفاده نکنید چون تمام رطوبت پوست را خشک خواهند کرد و باعث ورقه ورقه شدن آرایش می شوند.