موهای زیر پوستی برای هر خانمی ناخوشایند است و همیشه به دنبال روش های مختلف برای رفع آن ها هستند که در میان این روش ها سریع ترین روش بیشترین طرفدار را دارد.

 روش های بسیار زیادی برای از بین بردن موهای زاید بدن وجود دارد که هر کس به تناسب موقعیت و امکاناتی که در اختیار دارد، از یکی از این روش ها را انتخاب می کند. اما هر روشی از جمله شیو کردن یا کندن موها (با هر وسیله ای که فولیکول را از پوست خارج کند)، می تواند با ایجاد مشکل رشد موی زائد در زیر پوست همراه باشد. موهای زیر پوستی، می توانند باعث ایجاد التهاب، تورم و قرمی، عفونت فولیکول مو و ایجاد لک در پوست شوند که اصلا چیز خوشایندی نیست و باید به سرعت رفع شوند. به همین دلیل در ادامه مطلب روشی سریع برای رفع موهای زائد را به شما آموزش می دهیم.
- مرحله اول : لایه برداری
   یک راه حل ساده و همیشگی برای پیشگیری یا درمان موهای زیر پوستی، لایه برداری از سطح پوست و از بین بردن لایه سلولی مرده سطحی آن است که کمک می کند محل رویش مو به بیرون پوست، باز مانده و بسته نشود. بهترین کار این است که در هر بار حمام کردن و درست قبل از شیو کردن، عمل لایه برداری را انجام دهید. برای لایه برداری می توانید از یک اسکراب ملایم بدن یا یک دستکش لایه بردار پوست کمک بگیرید. با این روش کمک زیادی به پیشگیری و درمان موهای زیر پوستی خواهید کرد.
- مرحله دوم : درمان موی زیر پوستی و قرمزی و تورم ناشی از آن
   اگر در مرحله ای هستید که موهای زیر پوستی، روی پوست شما  قابل مشاهده هستند و باعث تورم و قرمزی و ایجاد دانه هایی روی پوست شده اند، پس باید علاوه بر لایه برداری که به نازک شدن پوست روی مو کمک می کند، به فکر راه حل دیگری هم باشید و آن راه حل، استفاده از پمادها یا محلول های حاوی سالیسیلیک اسید است. ابتدا این دانه ها را به صورت ملایم لایه برداری کنید و بعد از دوش، کاملا سطح پوست را خشک کنید و روی این بخش ها به صورت نقطه ای، پماد حاوی سالیسیلیک اسید بمالید..
نکته:
1. سعی نکنید جوش ها و دانه های قرمزی که در اثر موهای زیر پوستی ایجاد شده اند را با ماساژ و لایه برداری خشن باز کنید، چون در این صورت، ممکن است شرایط بدتر شود، تنها یک ماساژ ملایم کافی است، در حدی که خونریزی ایجاد نشود و مطمئن شوید که لایه برداری سطحی انجام شده است.
2. پمادهای زیادی هستند که حاوی سالیسیلیک اسید می باشند و بهتر است شما نوعی که مخصوص موهای زیر پوستی و به عنوانAFTER SHAVE  (بعد از اصلاح) هستند را تهیه کنید.
3. برای موهای زیر پوستی بدن، می توانید روزانه 2 مرتبه (صبح و شب) از پماد سالیسیلیک اسید استفاده کنید و برای صورت، یک بار در روز.
4. سعی نکنید موهای زیر پوستی را با موچین خارج کنید، با استفاده از سالیسیلیک اسید، این موها بعد از 4 تا 5 روز از بین می روند و هیچ حساسیت و تحریکی در پوست ایجاد نخواهد شد.
مرحله سوم : پماد هیدروکورتیزون
   برای از بین بردن جوش های ناشی از رشد مو در زیر پوست، می توانید از پماد هیدروکورتیزون استفاده کنید که با تشدید جریان خون در آن ناحیه، باعث بهبود سریع تورم و قرمزی جوش ها می شود. ابتدا ممکن است کمی سوزش و درد احساس کنید اما در عوض جوش ها سریع از بین می روند. یک لایه نازک از پماد کورتیزون را روی جوش ها به صورت نقطه ای بمالید.
نکته:
   با انجام این 3 مرحله در کنار هم، می توانید خیلی سریع از شر موهای زیر پوستی خلاصی شوید و از رشد و ایجاد دوباره آن ها، پیشگیری کنید.