خانم هایی که پوست حساس دارند باید دقت کنند برای آرایش پوست خود نکاتی را رعایت کنند تا پوست دچار التهاب و حساسیت نشود.

خانم هایی که پوست حساس دارند باید برای آرایش پوست خود نکاتی را مدنظر قرار دهند. زیرا افرادی که پوست حساس دارند ممکن است در اثر استفاده اشتباه از محصولات آرایشی دچار التهابات پوستی شوند. 
- آماده کردن پوست برای آرایش کردن
   همیشه قبل از شروع آرایش از یک مرطوب کننده بدون بو استفاده کنید و یا اینکه لوسیون های مخصوصی را که برای کاهش قرمزی، خشکی و ... دارید، بر روی پوست بزنید تا حساس بودن پوست کنترل گردد. چند دقیقه صبر کنید تا این کرم مرطوب کننده جذب پوست شود.
- استفاده از لوازم آرایش ارگانیک و طبیعی
   بسیاری از آرایشگران حرفه ای در آرایشگاه توصیه می کنند که برای آرایش پوست حساس حتما از محصولاتی استفاده کنید که کاملا طبیعی بوده و از مواد معدنی برای ساخت آن استفاده شده باشد. این لوازم آرایش معمولا حالت پودری دارند تا کمتر به پوست نفوذ نمایند.
- استفاده ازبرنزر
   یک پودر برنزه کننده خوب و باکیفیت را انتخاب نمایید و با استفاده از برس مخصوص مقداری از آن را روی پیشانی، پل بینی، گونه و چانه بزنید. این پودر درخششی بسیار طبیعی و گرم را بر روی پوست ایجاد می کند و موجب می‌شود تا پوست زیباتر دیده شود.
- استفاده از رژگونه ملایم و به رنگ رزی
   یک رژگونه با رنگ طبیعی و ملایم (rosy) یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که پوست حساس دارند. توجه داشته باشید که استفاده زیاد از رژگونه ظاهری مصنوعی را برای شما ایجاد می کند بنابراین باید مقدار کمی از پودر رژگونه را روی گونه ها بزنید و در صورت پررنگ شدن رژگونه حتما آن را ترکیب و محو نمایید.