آرایش دانشجویی یکی از طبیعی ترین و زیباترین مدل های آرایش است که زیبایی و جذابیت چهره طبیعی شما را برای محیط آموزشی افزایش می دهد.

خانم ها تمایل دارنددر هر موقعیتی که هستند ظاهری زیبا و جذاب داشته باشند. با شروع فصل پاییز و باز شدن دانشگاه ها، خانم های دانشجو به فکر روش هایی برای حفظ و افزایش زیبایی چهره خود هستند تا در ابتدای صبح و تا پایان روز این زیبایی همچنان باقی بماند. یکی از کارهایی که برای حفظ زیبایی پوست اهمیت دارد این است که همیشه از پوست خود به بهترین شیوه ممکن مراقبت نمایید تا بدون استفاده از لوازم آرایش مختلف هم پوستی زیبا و شاداب داشته باشید. آرایش دانشجویی نباید یک آرایش خیلی حرفه ای و کامل باشد. یک آرایش طبیعی و ملایم بهترین انتخاب برای دانشجوهای عزیز است و زیبایی طبیعی صورت را خیلی بهتر و بیشتر نشان می دهد. 
   شما به عنوان یک دانشجو برای کسب علم و دانش وارد دانشگاه می شوید پس لازم است متناسب با محیطی که در آن قرار دارید آرایش کنید و از زیاده روی در این کار خودداری نمایید. یک آرایش غلیط و کامل به هیچ عنوان برای محیط دانشگاه مناسب نیست. شما قرار است ساعت های زیادی در دانشگاه باشید و داشتن آرایش غلیظ و کامل باعث می شود تا بیشتر تمرکز شما روی پاک نشدن آرایش باشد. علاوه بر این با گذشت زمان ممکن است این آرایش روی پوست ماسیده شده و حالت زننده ای را ایجاد کند و یا در صورت پاک شدن قسمتی از آرایش صورت، ظاهر را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد.
   بهترین پیشنهاد برای آرایش دانشجویی این است که حتما از کرم مرطوب کننده و ضدآفتاب استفاده کنید و یا برای اینکه رنگ پوست خود را کمی بهتر و شاداب تر کنید از یک کرم پودر با کاور طبیعی و یا انواع BB کرم استفاده کنید. از پوست لب لایه برداری کنید تا لب ها نرم و صاف باشند و سعی کنید از رژلب هایی استفاده کنید که رنگ طبیعی و همرنگ با پوست لب داشته باشند تا در صورت پاک شدن زیبایی چهره تغییری نکند. ریمل زدن به مژه ها کمک می کند تا چشم ها بازتر و شاداب تر دیده شوند. البته نباید در ریمل زدن زیاده روی نکنید! 
   یک خط چشم ساده و طبیعی هم برای زیباتر شدن چشم ها کافی است. بهتر است خط چشم های خیلی حرفه ای و دراماتیک را در مراسم ها و مهمانی های مهم استفاده کنید. برای آرایش چشم در دانشگاه نیازی به استفاده از انواع سایه چشم ندارید اما می توانید با استفاده از یک رنگ سایه چشم طبیعی، چشم ها را خیلی بهتر و زیباتر نشان دهید! ابروها را مرتب نگه دارید و در صورت نیاز با استفاده از مداد ابرو یا سایه ابرو قسمت های خالی ابرو را پر کنید تا ابروها طبیعی تر و پرپشت تر دیده شوند. برای شاداب بودن چهره می توان از رژگونه ای با رنگ طبیعی و ملایم استفاده کرد تا رنگ چهره شاداب و تازه به نظر برسد.