خانم هایی که پوست حساس دارند باید دقت کنند که محصولاتی متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنند تا مشکلی برای پوست ایجاد نشود.

  برخی از خانم‌ ها دارای پوست حساسی هستند و برای اینکه این حساسیت پوستی افزایش نیابد و یا اینکه علائم ناشی از آن مانند قرمزی، خارش، التهاب و ... بیشتر نشود از آرایش کردن خودداری می‌ کنند. آرایش کردن اگر با روشی صحیح انجام شود می‌ تواند به سادگی علائم مربوط به پوست حساس را پوشش داده و ظاهری زیباتر را برای فرد ایجاد کند. در این مطلب نکات مهم درباره انتخاب محصولات آرایشی برای پوست حساس را به شما آموزش می دهیم:
- قبل از استفاده از محصولات آرایشی حتما آن را تست کنید!
   معمولا پوست‌ های حساس به مواد مختلف واکنش نشان می‌ دهند و ممکن است برخی از مواد تشکیل‌ دهنده یک محصول آرایشی منجر به تشدید حساسیت پوست گردد، بنابراین لازم است قبل از استفاده از هر لوازم آرایشی جدید ابتدا آن را در قسمت کوچکی از پوست صورت تست نمایید. اگر بعد از گذشت 24 ساعت از تست کردن آن محصول آرایشی، هیچ‌ گونه واکنش آلرژیک و حساسیتی روی پوست مشاهده نگردید می‌ توانید از آن استفاده نمایید.
- تمرکز بر روی بهترین محصولات آرایشی
   شما نباید به هیچ عنوان با پوست حساس خود دشمنی داشته باشید بلکه باید با انتخاب محصولات عالی و با کیفیت قدم‌ های خوبی برای از بین بردن و یا کاهش حساسیت پوست خود بردارید! بهترین پیشنهاد این است که در انتخاب لوازم آرایش، محصولاتی را انتخاب نمایید که دارای فرمول های ضد آلرژی، ضد جوش، غیرچرب، سرشار از مرطوب کننده و آنتی اکسیدان باشد. محصولات آرایشی که دارای بافت سبک هستند می‌ توانند بهترین گزینه برای افرادی باشند که دارای پوست حساس هستند زیرا کمتر به منافذ پوست نفوذ خواهند کرد. به علاوه استفاده از لوازم آرایشی که از پوست در برابر نورخورشید محافظت کند نیز باید جز اولین انتخاب ها باشند.
- مراقبت از محصولات آرایشی
   محصولات و لوازم آرایشی از پوست شما مراقبت خواهند کرد. برای اینکه لوازم آرایش مانند روز اول موثر و باکیفیت باقی بمانند لازم است در یک محیط خشک و خنک نگهداری شوند. بنابراین نگهداری محصولات آرایشی در حمام راه حل مناسبی نیست! هرگز محصولات آرایشی را با درب باز رها نکنید تا در معرض هوا قرار نگیرند و بعد از هربار آرایش کردن براش و یا اسفنج آرایشی خود را بشویید تا در استفاده مجدد حساسیتی برای پوست ایجاد نکنند.