پروتز مو یکی از روش های در مان طاسی و کم پشتی موها است که برای مردان و زنان قابل استفاده بوده و از موی طبیعی انسان یا الیاف مصنوعی تشکیل می شود.

بسیاری از خانم ها و حتی آقابان از کم پشتی موهای خود احساس نارضایتی دارند. برای رفع این کم پشتی روش های زیادی وجود دارد که یکی از این روش ها استفاده از پروتز مو است. ترمیم مو با استفاده از پروتزهای مو بر روی سر یکی از روش های جدید است که نیمه دائمی بوده و مزایای زیادی هم دارد. در این روش، موهای طبیعی یا مصنوعی، به جای کاشته شدن در پوست سر (روش کاشت موی دائمی)، در پروتزهای نانویی بسیار ظریف و مشبک (جنس این پروتزها بافتی شبیه به پوست سر است)  کاشته شده که اگر از جنس طبیعی موی انسان باشد، حالت بسیار طبیعی و زیبایی داشته و کسی هم متوجه پروتز بودن آن نمی شود. این پروتزها، با توجه به نوع کچلی و طاسی سر افراد، جنس و حالت طبیعی موهای خود آنها، در مراکز زیبایی و ترمیم مو ساخته خواهد شد و با روش های مختلفی، بر روی سر قرار خواهد گرفت. 

روش های اتصال پروتز مو روی سر

1. استفاده از چسب های مخصوص گیاهی و بیولوژیکی.
2. با استفاده از کلیپس به موهای فرد، متصل می گردد.
3. با گره به موی سر خود فرد وصل شده که با رشد مو، نیاز به فیکس کردن دارد.
هزینه پروتز مو چقدر است؟
معمولا انجام هر روشی در کلینیک ها و مراکز زیبایی مختلف، قیمت های متفاوتی دارد، اما می توان برای این روش با توجه به نوع و تراکم پروتز، محدوده قیمت بین 1 تا 3 میلیون را معرفی کرد.
پروتز موی زنانه
این پروتزها از نظر جنس و ساختار و نحوه استفاده، هیچ تفاوتی در انواع زنانه و مردانه نداشته و فقط  نوع و شکل آنها بر اساس تفاوت موی مردانه و موی زنانه، کمی فرق دارد. در انواع زنانه، از موهای طبیعی زنانه استفاده می گردد زیرا حالت و بافت موی مردان با زنان تفاوت داشته و از طرفی، با توجه به بلندتر بودن موهای زنان، قیمت پروتزهای زنانه کمی بیشتر است.