قلم های آرایشی که برای زدن کرم پودر، کانسیلر، رژگونه و هایلایتر مورد استفاده قرار می گیرند با یکدیگر تفاوت هایی دارند و هر کدام را برای یک محصول آرایشی می توان استفاده کرد. در ادامه انواع قلم های آرایشی مناسب برای آرایش صورت را به شما معرفی می کنیم و کاربرد آن ها را نیز به شما آموزش خواهیم داد. 
کاربرد براش فونداسیون یا کرم پودر
این قلم برای زدن کرم پودر طراحی شده است به طوری که راحت و بی نقض باشد. موهای این براش به صورت خیلی نزدیکی بهم متصل هستند و سر آن برای استفاده راحت تر نیمه بیضی می باشد.
کاربرد براش کانسیلر
قلمویی که موهای نرم و صافی دارد و نوک آن نسبتا تیز بوده و برای قرار دادن کانسیلر زیر چشم ها، نقاط تیره و بدرنگ پوست به کار می رود.
کاربرد براش دوتایی فیبری
این براش ترکیبی از موی بز و فیبرهای مصنوعی است که بهترین انتخاب برای بافر کردن و ترکیب کردن رنگ ها می باشد. سر این براش صاف، دایره ای شکل و سبک است و برای زدن رژگونه پودری، مایع یا کرمی بسیار مناسب و راحت است.
کاربرد براش برنزر یا پودر
این براش نرم، گرد و پر است و برای زدن پودر تثبیت کننده و برنزر بسیار مناسب است.
کاربرد براش پودری مینرال
براش سنگینی که هم به صورت خیس و هم به صورت خشک قابل استفاده می باشد و به صورت اختصاصی برای پخش کردن و بافینگ پودر مینرال روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.
کاربرد براش بادبزنی
براش بادبزنی برای زدن پودر تثبیت کننده، هایلایتر و پاک کردن اضافی پودرهای آرایشی روی صورت استفاده می شود.
کاربرد قلمو آرایشی رژگونه
این قلم از فیبرهای نازک و ملایم تشکیل شده که سر آن گرد است و برای زدن رژگونه به سیب گونه و هدایت آن به سمت خط مو استفاده می شود.
کاربرد براش کانتورینگ
این براش دو سر زاویه دار و گرد دارد. براش زاویه دار برای زدن کانتور به گونه ها استفاده شده و یکی از بهترین قلموهای آرایشی است که برای زدن هایلایتر، برنزر و یا پودر براق کننده مورد استفاده قرار می گیرد.