برجسته کردن گونه ها با روش های مختلفی همچون تزریق ژل و چربی انجام می شود اما بهترین و بودن ضررترین روش استفاده از رژگونه است.

با استفاده از روش کانتورینگ می توان حالت کلی صورت را جذاب تر نمود و از این طریق آرایشی زیباتر و جذاب تر داشته باشید. بسیاری از خانم ها برای اینکه گونه هایی برجسته داشته باشند به سراغ تزریق ژل و چربی می روند. اما جالب است بدانید تنها با استفاده از تکنیک های ساده آرایشی می توانید چهره خود را اصلاح و به فرم موردنظر درآورید.  در این مطلب با استفاده از آرایش گونه و رژگونه به شما نشان می دهیم چگونه گونه های خود را برجسته نمایید. 
وسایل مورد نیاز برای کانتور و برجسته تر  کردن گونه
- فونداسیون - کرم پودر پایه
- براش آرایشی
- پودر برنزر یا پودر کانتورینگ
- رژگونه
- هایلایتر

مراحل برجسته کردن گونه با آرایش

مرحله اول:
در مرحله اول باید بدانید که کانتورینگ گونه دقیقا از چه قسمتی از گونه شروع می شود. بهترین روش این است که گونه های خود را از داخل دهان بمکید تا گونه برجسته گردد. در این حالت قسمتی از گونه که روی صورت فرو رفته است نشان دهنده خط گونه شما می باشد. به علاوه می توانید استخوان گونه را با لمس کردن روی صورت پیدا نمایید. روش دیگر این است که قلموی آرایشی را با زاویه 45 درجه روی صورت قرار دهید. با این روش محل گونه به درستی معلوم می شد. باید برای خط گونه از پودر یا کرم کانتورینگ استفاده نمایید.
مرحله دوم:
در مرحله بعد براش آرایشی را به صورتی عمودی روی صورت و دقیقا در ناحیه ای که ابرو به پایان می رسد، قرار دهید. با این روش می توانید اندازه طبیعی را برای برجسته کردن گونه تشخیص دهید.
مرحله سوم:
در این مرحله یک قلمو یا براش آرایشی زاویه دار را به پودر برنزه یا پودر کانتور آغشته نمایید. بهتر است این پودر 2 تا 3 درجه از رنگ پوست تیره تر باشد. قلمو را روی خط رویش مو در کنار گوش و خط گونه که در مرحله اول توضیح دادیم، قرار دهید. براش آرایشی را با ضربه های تند و محکم تا جایی که در مرحله دوم مشخص کردیم، بزنید. بهتر است فشار زیادی روی گونه وارد نکنید تا رنگی که روی آن  باقی می ماند طبیعی تر به نظر برسد. 
مرحله چهارم:
حال باید از یک رژگونه با رنگ مناسب استفاده نمایید. به توصیه آرایشگران حرفه ای در آرایشگاه زنانه، رژگونه هایی که دارای رنگ صورتی، قهوه ای و برنزی هستند گزینه های مناسبی می باشند. برای زدن رژگونه بهتر است از یک براش نرم و حجیم استفاده کنید. پس از اینکه براش رژگونه را به رژگونه آغشته نمودید با چند ضربه کوچک مقدار رژگونه بر روی براش را متعادل نمایید تا رنگی طبیعی و زیبا بر روی گونه ایجاد شود. دقت کنید براش رژگونه را باید از روی سیب گونه و به سمت گوش بکشید.
مرحله پنجم: 
کانتورینگ و هایلایت کردن مکمل یکدیگر می باشند. مقداری از هایلایتر براق را با براش آرایشی ّرداشته و بالای استخوان گونه بزنید. برای این قسمت می توانید به جای هایلایتر از رژگونه درخشان هلویی یا قهوه ای استفاده نمایید. اگر حس کردید استخوان گونه برجستگی خوبی ندارد می توان علاوه بر بالای استخوان گونه، مقداری از هایلایتر یا رژگونه براق را روی سیب گونه نیز بزنید. اگر دوست دارید خط گونه به طور کامل و واضح مشخص باشد از براش مخصوص کانتورینگ و کرم پودر تیره با فشار بیشتری زیر گونه استفاده کنید و سپس کمی آن را با استفاده از اسفنج ترکیب نمایید. اگر گونه ها بعد از کانتور کردن بسیار تیره شد می توان بر روی گونه مقداری پودر روشن زد تا رنگ متعادل تری داشه باشد.