حنا یکی از گیاهان دارویی و سنتی بسیار پرطرفدار برای ترمیم و تقویت موها است که برای طراحی و تقویت ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 یکی از گیاهان پرطرفدار در منطقه خاورمیانه و کشورهای آسیای شرقی، حنا است که بیشتر برای تقویت مو مورد استفاده قرا می گیرد. اما این گیاه در سلامت پوست و درمان بسیاری از بیماری ها تاثیرگذار است. یکی از انواع حناهایی که برای طرح انداختن روی دست و پا و ناخن مورد استفاده قرار می گیرد، حنا هندی است. هندی ها از این حنا برای تقویت بخشیدن به موهای خود نیز استفاده می کنند.
فواید حنا هندی مشکی برای مو
   نه تنها این نوع حنا، باعث رنگ گرفتن موهای سفید خواهد شد بلکه به خاطر داشتن پروتئین های موجود در آن، باعث تحریک و رشد مجدد مو می گردد. افرادی که معمولا از این حنا استفاده می کنند موهایی محکم تر و سالم تری دارند. حنا، فولیکول های مو را تقویت می کند و سلامتی را به ریشه موها بازمی گرداند. همچنین از ریزش مو جلوگیری کرده و اجازه نمی دهد موها زیاد خورد شوند. این حنا موجب می شود که موها درخشان تر به نظر برسند و مانع از سفید شدن زودرس موها می شود.
معایب این نوع حنا
   حنا هندی اصل، هیچگونه ضرری برای مو ندارد. ولی بعضی از حنا هندی های تقلبی در بازار وجود دارد که باعث ایجاد عوارضی همچون التهاب پوست می شود. بعضی از متخصصان معتقدند به دلیل وجود پارافنیلین دی‌آمین در حنا هندی ، علائم حساسیت را در فرد ایجاد خواهد کرد و دچار خارش و سوزش پوست سر می شود.