مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی یکی از انواع مژه های مصنوعی هستند که با استفاده از آهنربا به مژه های طبیعی فرد می چسبند و جذابیت خاص خود را دارند.

داشتن مژه های بلند و پرپشت آرزوی هر خانمی است. از ان جایی که همه از این نعمت بهره مند نیستند از روش های دیگری برای برآورده کردن آرزوی خود استفاده می کنند. کاشت مژه و یا استفاده از مژه های مصنوعی از جمله این روش ها است. اما یکی از مشکلات مژه های مصنوعی استفاده نسبتا دشوار و برخی عوارضی است که دارند. بیشتر مژه های مصنوعی برای اتصال نیاز به چسب یا موارد مشابه دارند، اما به راحتی و توسط خود شخص قابل استفاده هستند. در میان روش هایی مانند استفاده از مژه های مصنوعی چسبی و یا کاشت مژه، پیشنهاد می کنیم که یک نوع مژه مصنوعی با استفاده از خاصیت های آهنربایی را استفاده کنید. مژه های مغناطیسی یا مگنتی دیگر نیازی به چسب ندارند و همان طور که از نامش پیداست توسط مگنت (خاصیت آهنربایی) روی مژه ها قرار می گیرند. این مژه ها از دو قسمت مژه بالایی و مژه پایینی تشکیل شده اند.

نحوه استفاده از مژه های مگنتی:

قسمت بالایی مژه مگنتی که آهن ربای آن قسمت زیر است را روی مژه های اصلی قرار دهید و قسمت پایینی مژه مگنتی که آهن ربای آن بالا قرار دارد زیر مژه های اصلی قرار دهید و توسط مگنت موجود به هم متصل کنید. مژه های مگنتی انواع مختلفی دارند. در مژه بالایی یک آهنربا در زیر آن قرار گرفته است که روی مژه های اصلی قرار می گیرد. در مژه پایینی هم در قسمت بالایی خاصیت آهنربایی قرار گرفته است. به خاطر وجود این خاصیت ها این مژه ها به راحتی و بدون چسب روی مژه های اصلی قرار خواهند گرفت.

انواع مژه آهنربایی

  •  با موی طبیعی
  •  ابریشم طبیعی
  •  ابریشم مصنوعی
  •  گوشه چشمی
  •  تک مگنتی
  •  دو مگنتی
    نکته ای که وجود دارد این است که مژه های تگ مگنتی چون کوچکتر هستند با یک مگنت به راحتی قابل اتصال می باشند، اما مژه های بزرگتر دو مگنتی هستند.