بادی باتر یا کره بدن محصولی قوی برای ترمیم و تقویت پوست است که بیشتر برای نواحی حساس پوست قابل استفاده می باشد.

بادی باتر یا کره بدن، همان گونه که از اسمش مشخص است ، محصولی شبیه به کره است که برای صبحانه میل می کنید. اما این محصول قوامی سفت و غلیظ تر از کرم و لوسیون دارد و عطر و ماندگاری آن هم بسیار بیشتر از دو  محصول دیگر است. چیزی که باعث قوام کره بدن می شود، مواد موجود در فرمولاسیون آن است که اکثر بادی باترها از همین 2 پایه اصلی تشکیل شده اند.
- کره های ضروری با خواص تغذیه ای و مراقبتی
کره های ضروری، چربی های طبیعی استخراج شده از گیاهانی مانند SHEA – شی، کاکائو (کره کاکائو)، پالم و انبه و... است که هر کدام قوام و خواص تغذیه ای مخصوص به خود را دارند.
- روغن های حامل
روغن های حامل برای انتقال مواد تغذیه رسان (کره های ضروری و طبیعی) به پوست و نگهداری طولانی مدت این مواد در بافت پوست می باشند که موجب ایجاد نرمی و لطافت ماندگارتر در بدن خواهند شد.
در بیشتر محصولات، این 2 پایه اصلی کره بدن با مواد دیگری هم مخلوط می شوند که معمولا فرمولاسیون آن ها اعلام نمی شود و جزء رازهای برندهای مختلف است تا محصول آن ها را با دیگران متفاوت سازد. این محصولات را برای تغذیه رسانی بیشتر به پوست، مرطوب کنندگی قوی تر و ترمیم مشکلات پوستی بیشتر خشکی و ترک در پوست استفاده می کنند. بنابراین بیشتر کارشناسان پوست و زیبایی معتقدند که از کره بدن باید در نواحی خاصی مثل لب ها، دست ها، آرنج، زانوها، پاها (کف پا) استفاده کرد که نیاز به مراقبت بیشتری دارند.
کره ها معمولا لایه ای از چربی را روی پوست ایجاد می کنند که مانع از دست رفتن رطوبت پوست می شود و مانند یک لایه محافظتی از خشک شدن پوست جلوگیری می کند، اما این کره ها به خودی خود، مرطوب کننده نیستند چون در فرمولاسیون خود آب ندارند و باعث هیدراته کردن پوست نخواهند شد، پس افرادی که خشکی شدید پوست دارند، بهتر است اول کرم یا لوسیون بدن استفاده کنند تا پوست کاملا مرطوب و هیدراته شود و بعد با یک لایه کره بدن، این رطوبت را تا چندین ساعت حفاظت کنند.